maandag 7 mei 2012 19.30 uur

Omgaan met Familie: The Straight story

De kracht van de bloedband.Nieuwe film-lezingenreeks van de makers van Omgaan met Verlies

afbeelding

Bezoek de hele reeks met het extra voordelige passe-partout

Iedereen heeft familieleden en je hebt ze niet voor het uitkiezen. Relaties tussen familieleden kunnen goed en bevredigend zijn, maar kunnen vaak ook grote frustraties oproepen. Een kenmerk van verstoorde verhoudingen is dat de betrokken familieleden in hun hoofd veel bezig zijn met de conflicten en deze proberen te verdringen. Ook in die gevallen waarin ze elkaar niet meer zien.

In deze film-/lezingreeks laten we vier films zien die nader ingaan op dit thema ‘Omgaan met Familie’ en de manier waarop de hoofdpersonen hiermee worstelen. Het thema en de films worden ingeleid door drs. Philip Verdult (filosoof) en drs. Joop Roelofs (psycholoog, gespecialiseerd in zelfvertrouwen).

The Straight Story van David Lynch

Inleider: Joop Roelofs  

The Straight Story is een roadmovie gebaseerd op het waargebeurde verhaal van de 73-jarige Alvin Straight. Hij ondernam in 1994 op zijn grasmaaier een zes weken durende tocht van Iowa naar Wisconsin, om zijn zieke broer op te zoeken. Het feit dat het met de auto een halve dag rijden is, maakt duidelijk dat zijn reis een verzoeningsgebaar is naar zijn oudere broer, die hij na een ruzie, 10 jaar niet gesproken heeft. Onderweg ontmoet Alvin diverse lokale bewoners, met ieder hun eigen verhaal. De film gaat onder andere over de grote drempels voor verzoening en over in hoeverre het mogelijk is jezelf te vergeven voor begane fouten in het verleden.

De filmreeks ‘Omgaan met Familie’ is een initiatief van Confidence en de Gruitpoort. De reeks wordt gesponsord door JPR Advocaten.

Prijs: € 12,50

Wellicht ook interessant

Mail-a-friend

Tip deze voorstelling aan een vriend of vriendin.